Anadolu Yakası Havalandırma Firmaları

Anadolu Yakası Havalandırma Firmaları

İnsanların kaliteli bir yaşam sürmesine pek çok unsur etki eder. Çalışılan iş, yaşanılan ev, kullanılan araç gereçler gibi öne çıkan unsurların yanı sıra oldukça etkili fakat pek fark edilmeyen unsurlar da vardır.
Misalen, kişilerin güneşli havalarda yürüyüş yapmaları, boş vakitlerde hobilere yönelmeleri, bulundukları ortamlarda kendilerini iyi ve mutlu hissetmeleri söz konusu unsurlar için ifade edilebilir. İşte burada, içinde bulunulan ortamın ferah ve rahat olması, havasının temiz ve kişiyi iyi hissettirecek şekilde olması gibi noktalar ön plana çıkar. Çünkü insanlar ferah hissetmek, temiz havayı solumak isterler. Kimse ağır bir ızgara kokusunu, ter kokusunu, balık ya da benzer bir kokuyu solumak istemez. Bu nedenle de, hava temizleme sistemleri ile havalandırma sistemleri ortaya çıkar. Havanın en iyi şekilde temizlenmesi için bu sistemlere ihtiyaç duyulurken, elbette ki vatandaşlar da söz konusu seçeneklerin arasındaki en kaliteli olanı tercih edecektir. Son dönemlerde bu konuda göze çarpan havalandırma sistemleri arasında ise sulu filtreye sahip sistemler dikkat çeker.

İstanbul’da Havalandırma Bu Sistemleri Tercih Ediyor

Restoranların oldukça fazla olduğu ve et, balık ve tavuk gibi ürünlerin sunulması esnasında oluşan kötü kokuların rahatsız edici boyutta olduğu için havalandırma sistemlerinin bu tarz durumlarda ortamdaki kötü kokuları çekmesini tercih etmek istememiz çok normaldir. Çünkü ızgara her ne kadar güzel sonuçlar verse de, yapım aşamasındaki ağır koku pek çok kişiyi rahatsız edebilir. Aynı durum balık pişirirken de yaşanır ve davlumbazlar ya da borulu bacalar havanın tahliye edilmesi ve temizlenmesi için çok iyi sonuçlar vermeyebilirler. İşte bu nedenle de sulu filtre sistemleri dikkat çeker. Söz konusu sistemlerin kullanıldığı pek çok yerde havanın kötü kokulardan arınmış olduğu görülür. İstanbul’un önemli ilçelerinden olan Tuzla ve Pendik genelinde söz konusu sistemlerin daha yoğun olarak tercih edildikleri görülebilir. Aynı şekilde Kartal, Maltepe ve Kadıköy de bu sistemlerin kullanıldığı ilçelerdir. Bilhassa Bostancı ve Kadıköy gibi büyük bir ilçelerde, sosyal ortamları yoğun şekilde kullanılan bir yerleşim bölgesinde söz konusu sistemler hayat kalitesini artırır. Bununla beraber sadece Anadolu yakasında değil Ataşehir ve Adalar

Ümraniye genelinde de bu havalandırma sistemleri tercih edilirken, Şile ve etrafında da sulu filtre havalandırmalar kullanılmaktadır.

Havalandırmanın genel olarak tarifini yapacak olursak kapalı çalışma ortamlarına yayılan kirleticilerin (pis, zehirleyici, tozlu ve patlayıcı hava) ortadan kaldırılması veya kontrolü için yapılan bir çeşit “mühendislik kontrolü” olarak kabul edilir. Çalışanların hava kirleticilere maruziyetinin kontrolü için kullanılan yollardan biridir. Temiz havada çalışanların morallerinin yüksek olduğu, çalışma gücünün yüksek düzeyde seyrettiği ve genel itibariyle bu anlamda meslek hastalığı ve iş kazalarına yakalanma risklerinin çok daha düşük olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir